تنلت-min

توضیحات

نوعی عملیات براده برداری تولیدی است که برای ایجاد سطوح تخت، شیارها، هزارخاری، دندانه‌های چرخدنده های داخلی و سوراخ با اشکال دایره‌ای، مربعی یا هر شکل نامتعارفی می‌باشد. در روش متداول خانکشی، از ابزارهایی به نام تیغه‌ها یا سوزن‌های خانکشی که دارای دندانه‌های لراده بردار متوالی و با اندازه‌های در حال افزایش است ، استفاده می‌شوند و ابزار تراش در یک مسیر مستقیم به کمک دستگاه خان کشی گذشته و با تنها یک بار عبور ابزار، شکل نهایی ایجاد می‌شود به‌طوریکه تا عمق ۳۸ میلی‌متر در یک بار براده برداری ممکن است صورت گیرد.

چرا محصولات TIREX

بهره مندی از متد های روز ساخت ابزار و دقت بالا ما ار از رقیبانمان پیش انداخته است

  • قیمت های مقرون به صرفه جهت رضایت مشتری
  • تضمین کیفیت در ساخت محصول
  • پیروی از متد های روز ساخت در جهان
  • تحویل به موقع و بدون دیرکرد
  • جلب رضایت مشتری در تمامی مراحل اجرا
  • دریافت سفارش ساخت ابزار خاص

امید داریم که همیشه در نوآوری ، کیفیت و قیمت پیشتاز باشیم

جنس ابزار خانکشی

معمولا یکی از مواد زیر بنا به شرایط کاری و جنس مصرفی در تولید تیغه دنده زنی هاب مورد استفاده قرار میگیرد:

M2_M35_M42
میتوان بر اساس تجربه نسبت به انتخاب جنس تیغه هاب اقدام کرد ولی توصیه میشود جهت انتخاب جنس ابتدا نوع جنس آلیاژ مصرفی مشخص شود

ویژگی ها

برخی از ابزارها در انتهای خود دارای مرحله صیقل کاری نیز هستند که نیاز به انجام عملیات اضافه و صیقل کاری را از بین می‌برد. دقت ابعادی (تلورانس) در این روش به‌طور معمول ۰/۰۲± میلی‌متر و صافی سطح قطعه نیز می‌تواند بیش‌از ۶۰RMS باشد.

محدودیت کمی در جنس قطعه برای خانکشی وجود دارد. تقریباً اکثر آلیاژهای فلزی و برخی مواد غیر فلزی مانند چوب،کامپوزیت و گرافیت را می‌توان به این روش شکل داد. هر چه قابلیت ماشین کاری ماده بالاتر باشد، خانکشی آن نیز راحت‌تر است. خانکشی قطعات فولادی با سختی کمتر از ۳۵ راکول موجب کند شدن سریع ابزار می‌شود.

با توجه به این که شکل ابزار شکل نهایی قطعه را تعیین می‌کند؛ ابزارهای خانکشی عموماً برای ایجاد اشکال استاندارد مانند هزار خار ، شیار (جای خار) و سوراخ‌های دایره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند و استفاده از این روش برای ایجاد اشکال دیگر و ساخت ابزار اختصاصی می‌تواند تا ۱۵ الی ۳۰ هزار دلار هزینه دربرداشته باشد.

استفاده از خانکشی بیشتر در های تیراژ بالا متداول است و با وجود خنک‌کاری و روان کاری برای افزایش عمر ابزار، هزینه نگه‌داری بسیار کم بوده در نتیجه، هزینه عملیات به ازا هر قطعه بسیار کم می‌باشد. هزینه کم در کنار سرعت، دقت ابعادی و صافی سطح بالا، باعث برتری این روش نسبت به سایر روش‌های براده برداری مانند فرزکاری است